Hälsosam kropp – hälsosam knopp! Haka på vår en-dagars detox!


Hälsosam kropp – hälsosam knopp! 

Ge dig själv en riktig boost från topp till tå med SoulWork Clubs reset-dag. Den är gratis för alla våra medlemmar och vi gör vi den 20:e varje månad. En detox anpassad utifrån årstiden!

En frisk kropp börjar med ett friskt sinne, så vi börjar redan kvällen innan med att stänga ner sociala medier och andra appar som så enkelt själ vår uppmärksamhet bort från oss själva. Morgonen börjar med detoxdryck, torrborstning och en mjukt guidad meditation och rörelseritual. Redan nu börjar kroppen vibrera, kinderna är rosiga och blicken mer glasklar. Vi lagar vår egen mat, den är enkel och lätt att ta med till jobbet så inga ursäkter här! Du får meny och inköpslista inne i klubben.

Vi gör detta tillsammans! Vi ses den 20 april för #soulwork2.0. Gå in i klubben och förbered dig redan nu!

Between stimulus and response there is a space. In that space is our power to choose our response. In our response lies our growth and our freedom.
– Viktor E. Frankl

0 kommentarer

Det finns inga kommentarer ännu. Bli först med att lämna en kommentar!